1976 yılında basınçlı kap sanayindeki faaliyetleriyle temelleri atılan şirketimiz, Metin Emaye Sac Sanayi ve Ticaret adını alarak 1980 yılında emaye kaplamalı ev gereçleri imalatına başlamıştır. Zamanla ürün çeşitliliğine traktör egzozları, kamping ürünler, 4’lü ocaklar, ev tipi elektrikli fırınlar ve LPG ile çalışan sobaları da dahil etmiştir. 1988 yılında döner makinaları için radyan üretimine başlayan şirketimiz, MELTEM® markasıyla endüstriyel mutfak sektörüne giriş yapmış ve Almanya’ya ihracata başlamıştır.

Yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübeyi ürün dizaynı ve kalitesiyle buluşturan şirketimiz, bugün endüstriyel mutfakta kendi ürün grubu içinde Türkiye’deki en kaliteli ekipmanları üretir hale gelmiştir. Motorlu döner makinaları, piliç çevirme makinaları, lavaş makinası, tost makinalarını ve döner radyanlarını MELTEM® markasıyla satışa sunmaktayız. Cihazların radyanları (ateşleyici) yine kendi markamızla fabrikamızda üretilmektedir. Ekipmanların dizaynına uygun radyan tasarlayıp üreterek teknik servis firmaları ile üreticilere de tedarik sağlamaktayız. Ürünlerimizin, kalite ve emniyet gereklilikleriyle ilgili Avrupa standartlarına uygunluğu; konusunda uzman kuruluşların verdiği sertifikalarla da tescil edilmiştir.

Üretimde birinci kalite, satış sonrası hizmette ise yüzde yüz müşteri memnuniyeti anlayışını benimseyen şirketimiz, yaygın dağıtım ağıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki distribütör ve ithalatçılar vasıtasıyla ürünlerini son kullanıcılara ulaştırmaktadır.